Iwasaki Okiya
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iwasaki Okiya

Lumea noastra este pe cat de interzisa, pe atat de fragila.Fara misterele ei, nu ar putea supravietui.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Camera misterioasă

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:06 am

Soarele strălucea măreţ pe bolta cerească colorată în culori vii de albastru,armonizându-se perfect cu norii albi ca şi laptele şi pufoşi,ca un ursuleţ de pluş .
Damian se afla pe scaunul invelit intr-o frumoasă husă cu modele chinezeşti în culori vii de roşu,compusă dintr-un material fin şi finisa ultimul lui articol,învăluit de lumina slabă a lămpii de birou,care era încă aprinsă,in ciuda faptului că afară era încă lumină.

OOC: Acest topic este privat.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:14 am

Cateva zgomote slabe sparsera parca linistea asternuta in jur.
Mineko se afla in fata usii,asteptandu-l sa ii deschida.Stia ca fusese trimisa sa dea un interviu despre Miyako Odori si dansurile de anul acesta,insa avea multe emotii.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:18 am

Aruncă cu o mişcare rapidă stiloul pe birou şi se ridică in grabă de pe scaun,lăsând din nou minunăţia lui de husă total deranjată pe scaun.Ştia că trebuia să fi ajuns Mineko,pe care a rugat-o să vină pentru un interviu...
Cu paşi rapizi îşi făcu drum spre uşă,pe care o deschise într-o fracţiune de secundă.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:23 am

-Buna ziua,Salisbury-san,zise bruneta cu un accent putin stalcit.Sunt Mineko-chan,Onne-san mi-a spus ca doriti o geiko pentru un interviu,zise ea pe nerasuflate.
Se opri,priivndu-l cu atentie si zambind.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:26 am

Dădu afirmativ din cap,un zâmbet cucerindu-i gura,la vederea frumuseţii unei geiko.
-Te rog,Mineko-chan.Spune-mi doar Damian,spuse şatenul şi se dădu din faţa uşii,invitând-o pe tânara geiko în camera lui minusculă de lucru.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:33 am

-Va multumesc,Damian-san,zise fata zambind si intrand in camera.
Privi putin uimita canapeaua,nestiind sigur cum ar trebui sa se aseze mai potrivit.In cele din urma zari si doua rogojini tatami,asa ca se aseza imediat in stil japonez.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:36 am

Luă loc lânga tânara Mineko-chan şi luă un carneţel de pe măsuţă.
-Să începem...Hmm,spuse gânditor şi-şi ciufuli părul,cum ţi se pare viaţa de geiko?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:42 am

Incerca sa se gandeasca la un raspuns cat mai bun,asa ca ramase tacuta cateva clipe.
-De-a lungul istoriei vechi de 300 de ani a kariyukai -lor,nici o geiko nu si-a facut publica viata.A fost intotdeauna ca o lege nescrisa.Ne-a impieditcat poate puterea traditiei si sacralitatea chemarii noastre.Pentru a-ti epxlica(incepuse sa-l tutuiasca) ceea ce inseamna cu adevarat viata de geiko ... gandeste-te la o viata plina de exigente profesionale extraordinare ,dar si de recompense de neasemuit.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:45 am

Notă fiecare cuvânt al lui Mineko-chan,notându-şi desigur şi următoarele întrebări...
-Şi care ar fi acele recompense?Te rog să imi dai câteva exemple,dacă se poate.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:48 am

-Damian-san trebuie sa inteleaga faptul ca Gion Kobu constituie in mare parte o lume a femeilor,insa givernata de barbati.Aici,fiecare geiko isi are propria taina si probabil ca fara ea,lumea noastra nu ar mai putea exista,vorbi Mineko zambind slab in acelasi timp.Tainele acestea sunt pastrate si transmise de la o geiko la alta.Nu ne este ingaduit sa ne dezvaluim secretele.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:51 am

Notă din nou pe carneţel răspunsurile mult prea tainice ale fetei şi continuă.
-Şi cam ce s-ar întâmpla dacă o geiko ar dezvălui secretul?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:53 am

-Atunci probabil ca barbatii nu ar mai apela niciodata la servicilie ei.Nu suntem sotii si nici amante.Existam intr-o lume diferita de a celor din jur.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 11:55 am

Calculă fiecare răspuns atent in minte şi notă in continuare...
-Care ar fi tarifele pentru o geiko?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:00 pm

-Difera,spuse ea scurt.Difera in functie de foarte multi factori.Depinde daca preferati o geiko sau o maiko,daca fata cautata are experienta.De asemenea,pretul este stabilit de okiya din care provine(proprietara stabileste,alaturi de femeia care se ocupa de ochaya).O geiko cu experienta,cunoscuta in Gion Kobu petrece cate o ora pe noapte la fiecare ochaya cu care okiya are relatii.Tariful se stabileste pe minute.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Damian Salisbury

Damian Salisbury


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 13/06/2009

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:03 pm

-Hmmm...Şi cât ar fi preţul pentru o geiko...Să zicem,pentru 5 ore?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:17 pm

-O geiko nu poate petrece 5 ore la o singura petrecere,pentru ca astfel ar supara patroanele de la celelalte ochaya.Putem petrece 5 ore numai in cazul unui banchet organizat la restaurantul unui hotel,si asta numai in conditii extraordinare.Pentru Onne-san a mea,asta ar insemna sa castige 25000 de yeni.Pentru mine acest lucru este momentan imposibil.Eu petrec maxim o ora intr-o ochaya si numai alaturi de Onne-san.Sunt platita cu aproximativ 100 de yeni la fiecare sfert de ora.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Continut sponsorizat





Camera misterioasă Empty
MesajSubiect: Re: Camera misterioasă   Camera misterioasă I_icon_minitime

Sus In jos
 
Camera misterioasă
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Camera 666...come in if you dare
» Camera 001
» Camera 002
» Camera 003
» O simpla camera

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Iwasaki Okiya  :: Orasul :: Hotel-
Mergi direct la: