Iwasaki Okiya
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iwasaki Okiya

Lumea noastra este pe cat de interzisa, pe atat de fragila.Fara misterele ei, nu ar putea supravietui.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 10:16 am

Stateam in mijlocul gradinii asezata pe o banca tinand pe picioarele mele un bloc de desen.Am rupt un trandafir mai apoi l-am lasat pe banca privind o plansa inca intacta.
"Hmm..mai bine as incepe de-acuma daca vreau sa fie gata pana diseara."
Am luat creionul in mana trasand cateva linii usor,zgariind coala cu multa energie.
Sus In jos
Josh

Josh


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:18 pm

Statea pe o banca alaturata,cu capul plecat,si cu o expresie,pe fata,nu tocmai vesela.Ofta indelung,privind trandafirul smuls,cu multa ura si dispretuire.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:21 pm

Dintr-o data am accentuat liniile,apasand din ce in ce mai tare pe creion pana cand acesta isi rupse varful.L-am ridicat usor in fata privirii mele mai apoi indreptandu-mi privirea spre trandafirul pe care il rupsesem acu cateva clipe.
"Off..nimic nu dureaza o vesnicie.."
Sus In jos
Josh

Josh


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:25 pm

Arunca trandafirul jos,cu nepasare,distrusese o minune de floare.Isi lasa mainile sub ceafa,si in acelasi timp lasandu-se pe spate.Admira minunata priveliste,ce ii se intindea deasupra ochilor.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:27 pm

Am scos un alt creion,pe celalalt aruncandul intr-un tufis.Am luat trandafirul in mana asezandul pe plansa privindul parca cu mila.
Sus In jos
Josh

Josh


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:29 pm

Isi dezgusta privirile cu minunatul tablou afisat de luna argintie,si,parca,hibnotizanta,o privea cu o ciudata sclipire in ochi.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:32 pm

Am pus plansa de-oparte pe banca ridicandu-ma incet.M-am apropriat de un tufis rupand un trandafir alb.Mi-am aruncat privirea spre alti cativa trandafiri,din neatentie spinii intrandu-mi adanc in mana.
"Hmm..si care ar fi mai frumos,oare?Unul pur fara nici o atingere,sau unul patat de sange?"
Sus In jos
Josh

Josh


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:36 pm

Isi atinti privirile asupra fetei,care se afla langa tufisul de trandafiri.Se ridica,mergand cu pasi calculati, spre ea.
-Imi dati voie ? zise scotand din buzunarul hainei,un mic servetel de unica-folosinta.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:38 pm

M-am trezit parca din visare indreptandu-mi privirea spre el.
-A da..multumesc frumos.
Am zambit scapand trandafirul din mana.
Sus In jos
Josh

Josh


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:43 pm

Schita un zambet cu coltul gurii:
-Ar fi pacat ca aceasta...vestimentatie sa se pateze cu cateva picaturi de sange.Ii infasura cu grija,servetelul in jurul in jurul ranei,apoi aplecandu-si si dandu-i trandafirul:
-De aceasta data,sa fiti mai atenta!
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:48 pm

-Multumesc...
I-am zambit copilareste luand trandafirul.
-Am sa fiu...insa vruiam sa vad cum arata un trandafir patat de sange.
Sus In jos
Josh

Josh


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:51 pm

-Va spun ca nu arata tocmai..minunat !
Se uita atent la fata care era prezenta in fata lui.
-Deika Josh ! zise prezentadu-se galant.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 12:52 pm

Am facut o placaciune scurta lasandu-mi privirea in pamant.
-Isuni..Incantata,Deika-san.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. Empty
MesajSubiect: Re: Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.   Desenand alaturi de parfumul trandafirilor. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Desenand alaturi de parfumul trandafirilor.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Crinii si un nufar printre spini trandafirilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Iwasaki Okiya  :: Gion Kobu :: Gradini-
Mergi direct la: