Iwasaki Okiya
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iwasaki Okiya

Lumea noastra este pe cat de interzisa, pe atat de fragila.Fara misterele ei, nu ar putea supravietui.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Camera plina de petale

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:23 am

Privi afara.Isi aranja kimonoul inca umpic si apoi se ridica.Privi tavanul.I se parea atat de pustiu.Se simtea singur .Deoarece era singur. Ofta.
-Nu am inspiratie...nu imi e somn...nu sunt bine-dispus.Ce sa fac?sopti Shikamaru
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:25 am

O bataie usoara in usa se auzi,In cateva minute,in incapere isi facu aparitia servitoarea,anuntand un vizitator asteptat.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:27 am

-Oh..da.zise el brusc,parca trezit dintr-o visare,zi-i sa intre.Oricum ma plictiseam.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:30 am

Servitoarea disparu din nou,insa se intoarse dupa cateva clipe,conducand-o pe Mineko in camera.
-Buna ziua ... Sunt Mineko Iwasaki.Onne-san mi-a zis ca doriti o gheisa pentru o pictura ... am fost trimisa aiic de la Okiya Iwasaki,zise ea facand o plecaciune gratioasa.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:33 am

-Nu fa plecaciuni.Aici , cu mine , nu esti o gheisa ,draga mea .Esti o imparateasa,iar eu sunt servitorul tau.
Si cazu la picioarele ei.Se ridica apoi.
-Stii.Mai intai,doresc sa te cunosc.Nu pot crea fara a cunoaste,in amanunt ceea ce voi pune pe panza.Asadar,draga mea,la ce te pricepi cel mai bine ?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:21 am

Ramase putin uimita de atitudinea dezimvolta a pictorului si,nefiind obisnuita cu asa ceva,nu prea stiu cum sai raspunda.
-Nakashima-san este foarte amabil,insa astazi eu sunt modelul dumneavoastra.Onne-san m-a trimis pentru acest lucru aici.Am auzit ca sunteti un mare artist.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:43 am

-Mare?Nu.Artist?Nici atat.Sunt doar un om care isi ocupa timpul creand ceva ,sper eu,de durata , din placere.Si totusi , nu mi-ai raspuns la intrebare.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:45 am

-La ce ma pricep cel mai bine,Nakashima-san?repeta intrebarea fata.La ce se poate pricepe cel mai bine o gheisa?zabi bruneta.O gheisa se pricepe la orice doreste cel care a chemat-o.De exemplu,daca mi-ati cere acum sa cand la shamisen,m-as pricepe.La fel si atunci cand sunt rugata sa dansez ... O gheisa se poate pricepe la foarte multe lucruri.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:48 am

-Legate de arta si eleganta,desigur.adauga el zambindu-i sters.Ofta scurt apoi isi trecu o mana prin par.
-Mda...Mineko ! Vreau ca,daca nu te superi desigur , sa te dezbraci.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:51 am

Ramase uimita de cererea pictorului,privindu-l in continuare tacuta.Isi aduse insa aminte ca Onne-san ii zisese sa il asculte,asa ca hotari s anu protesteze.
-Desigur,murmura ea.Unde aveti un paravan ?
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:53 am

Ii arata cu mana un paravan ,undeva in colt.
-Sper ca nu te deranjeaza sa faci asta.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:57 am

Nu mai zise nimic,mergand dupa paravan si incepand sa-si dezlege obi-ul.
Dupa 15 minute fu inapoi la Nakashima,imbracata numai intr-un halat alb.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:04 am

-Mda...Binisor.Imi placi.
Ii desfacu incet parul si incepu apoi sa o priveasca .O ruga sa se aseze pe podea apoi incepu sa ii "aranjeze" parul astfel incat sa para ravasita si trista,dar exceptional de frumoasa.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:05 am

Ar fi vrut sa intrebe daca va trebui sa isi dea jos si haltul cel alb,insa nu scoase nici un cuvant,inghitind in sec si lasandu-l pe Nakashima sa-i aranjeze parul.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:12 am

-Gata.Esti mai frumoasa asa,insa nu ma indoiesc ca ai un corp superb.Insa , ideea de frumusete bizara , frumusetea tristetii ....mi-a venit pe moment.
Se aseza la cativa centimetri de ea si incepu sa o picteze atent.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:15 am

Ramase nemiscata,priivndu-l si urmarindu-i cu atentie fiecare miscare.
Continua sa zambeasca slab,respirand fara zgomot.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:22 am

Adesea o privea fiindca nu o prea mai auzea respurand.Se temea sa nu i se fi intamplat ceva .Insa zambea scurt cand observa ca frumoasa fata de langa el era mai mult decat bine.O usoara incruntare ii mai scapa cateodata insa apoi zambi.De data asta,se incrunta si zambi in acelas timp.
-Divin !
O ruga pe Mineko sa se ridice.Terminase.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:25 am

Se ridica si,in ciuda faptului ca ar fi preferat sa mearga mai intai sa se imbrace,se indrepta spre Nakashima,curioasa sa vada inceputul portretului.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:28 am

-Eu..am inceput mai intai cu picioarele .Scuze.Dar eu incep cu partea mai "neimportanta"
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:48 am

-Pictati foarte frumos,Nakashima-san,zise fata privind cu atentie panza.Va multumesc pentru faptul ca m-ati ales ca si model.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 1:32 am

-Nu draga mea.Nu.Eu trebuie sa iti multumesc tie ca ai venit . Si,imi pare rau daca ti-am rapit o buna bucata de timp din aceasta zi.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 8:59 am

-Nu este nici o problema.Oricum,am inteles ca ati aranjat cu Okiya,asa ca nu ma deranjeaza.Mai ales ca in acest caz este si datoria mea ...
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeDum Iun 14, 2009 1:00 am

-Desigur.Dar inainte sa pleci nu ai dori sa bei putin ceai alaturi de mine?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeDum Iun 14, 2009 6:57 am

-Nakashima-san,stiti si dumneavoastra prea bine ca momentan acest lucru nu intra in atributiile mele.Daca doriti,va pot servi ceaiul,insa nu se cade sa beau alaturi de dumneavoastra,se scuza Mineko.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitimeDum Iun 14, 2009 9:04 am

-Nu,nu doresc sa fi o servitoare.se auzi vocea lui de data asta pe un ton glaciar
Sus In jos
Continut sponsorizat





Camera plina de petale Empty
MesajSubiect: Re: Camera plina de petale   Camera plina de petale I_icon_minitime

Sus In jos
 
Camera plina de petale
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Luna plina...privind-o dintre trandafiri
» O simpla camera
» Camera 001
» Camera 002
» Camera 003

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Iwasaki Okiya  :: Orasul :: Apartamente-
Mergi direct la: