Iwasaki Okiya
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iwasaki Okiya

Lumea noastra este pe cat de interzisa, pe atat de fragila.Fara misterele ei, nu ar putea supravietui.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Luna plina...privind-o dintre trandafiri

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:00 am

Eram in gradina plina de trandafiri rosii precum sangele proaspat varsta.Luna..atat de misterioasa domneste pe bolta cerului iar ochi-mi rosii privesc atenti la ea
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:03 am

Stateam pe o bancuta din mijlocul gradinii strangand in pumn tulpina unui trandafir.
Am oftat,mi-am deschis pumnul observand un firicel micutz de sange.Mi-am ridicat privirea spre cer cateva imagini din copilaie derulanduse in fata ochilor mei.
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:04 am

M-am apropiat de o tufa cu trandafiri mirosindu-i.Culoarea lor era asemenea ochilor mei
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:09 am

Am aruncat tradafirul,observand cum adierea blanda ii conducea petalele intr-o tufa.
Mi-am clatinat putin capul mai apoi m-am intins pe banca,ghemuindu-ma precum un copil mic."Nu din nou..Iar o sa-nceapa."
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:15 am

Am inceput sa ma plimb pe potecile gradinii privind in jurul meu.Eram mereu urmat de 2 bodyguarzi
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:17 am

Mi-am ridicat capul auzind cativa pasi.
"Hmmm?Cineva la ora asta?"
Mi-am pus capul la loc luand un trandafir alb in mana,privindul cu admiratie.
"Ahh..m is-a urcat la cap..Cred ca noaptea aceasta o sa adorm aici pana fac rost de o camera."
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:19 am

-Am vazut-o pe fata stand intinsa pe banca
-Domnisoara,sunteti bine?
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:20 am

Mi-am ridicat capul obsrvandul pe barbat.
-Umm..da.Scuzati-ma va rog.
M-am ridicat incet asezandu-ma normal pe banca.
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:22 am

-Dar ce cauta o domisoara atat de incantatoare aici,la ora aceasta tarzie?
Intreb eu apropiindu-ma de ea
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:24 am

-Ummmm..de-ocamdata nu am facut rost de o camera...
Mi-am indreptat privirea spre o tufa de tradanfiri.
-M-a gandeam sa inoptez aici,deoarece este un loc incantator..am zambit indreptandumi mai apoi privirea spre el.
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:26 am

-Dar asa ceva nu se poate.Daca imi permiteti,va invit sa inoptati la mine.
Spun eu cu o voce curtezatoare
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:28 am

Mi-am lasat capul pe spate.
-Nu cred ca se poate..Oricum,m-am obijnuit s-a dorm in astfel de locuri si ma simt ca si cum as fi acasa.
"Daca in locul acela se numea casa.."
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:30 am

-Daca nu este cu suparare..de ce anume nu se poate?Cand e vorba de mine totul este posibil si mult mai mult decat posibil
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:33 am

Mi-am lasat privirea in pamant.
-Scuzati-ma dar...Venisem in acest oras ca sa...ajung gheisa..
Mai apoi mi-am ridicat privirea spre cer privind putin cam ametita luna.
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:35 am

-Si nu esti gheisa?
Intreb eu asezandu-ma langa ea
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:36 am

-In devenire..Si n-am voie...
La un moment dat m-am oprit rupand tulpina unui trandafir.
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:37 am

-Sa stai in preajma barbatilor?
Completez eu
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:40 am

-Da..decat daca platesc,ca sa fac tot ce spun ei..
Mi-am dat ochii peste cap rupand una dintre petalele trandafirului.
"Oricum...mi-a ajuns cat am vazut de la unu....Poate altii or avea respect..macar."
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:41 am

-Tot nu accept sa va petreceti noaptea aici asa ca..va voi plati pentru aceasta seara.Pretul nu-mi pasa deloc,vreau doar sa va stiu in siguranta
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:43 am

-Dar sunt in sigurantza..oricum..Nu prea imi sta in fire sa stau cu un necunoscut..
Mi-am indreptat privirea catre el.
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:45 am

-Numele meu este Zaraky Traico si va asigur,domnisoara,ca sunt de incredere.Iar stapana dumitale sigur ma cunoaste.Sunt un impatimit al gheiselor si sunt cunoscut pentru respectul pe care il ofer..si desigur si sumele de bani
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:48 am

Am zambit privindul cu un oarecare zambet pe chip.
-Incantata sa va cunosc.....
"Hmm..poate o fi pana la urma..Dar tot nu stiu de ce am un sentiment.Ahh..stiam eu ca trebuia sa ma razbun pa tata..acuma mai nou sunt si o ciudata."
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:51 am

-Sunteti foarte incantatoare domnisoara.
I-am luat mana sarutand-o in semn de respect.Asa se facea la mine in tara.
Sus In jos
Isuni

Isuni


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 12/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:55 am

Mi-am luat mana facnd o usoara plecaciune.
-Va multumesc frumos pentru compliment.
M-am inrosit putin in obrazi scapand din mana trandafirul.
"Poate iar o fac de oaie..Si asa am si inceput cu camera.Trezestete Isuni!"
Sus In jos
Traico

Traico


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 13/06/2009

Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 6:57 am

Am luat trandafirul de jos mirosindu-l
-O planta atat de frumoasa..dar vai,frumusetea lui nici macar nu ti-o poate egala pe a ta
I l-am dat inapoi
Sus In jos
Continut sponsorizat





Luna plina...privind-o dintre trandafiri Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina...privind-o dintre trandafiri   Luna plina...privind-o dintre trandafiri I_icon_minitime

Sus In jos
 
Luna plina...privind-o dintre trandafiri
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Camera plina de petale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Iwasaki Okiya  :: Gion Kobu :: Gradini-
Mergi direct la: