Iwasaki Okiya
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iwasaki Okiya

Lumea noastra este pe cat de interzisa, pe atat de fragila.Fara misterele ei, nu ar putea supravietui.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In drum spre Okiya

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:28 am

Mineko intarziase din nou la cursurile de dans,asa ca fusese nevoita sa accepte o alta pedeapsa de la profesoara,ramanand dupa ore si exersand un dans pentru festival.
Cand in cele din urma termina,iesi repede din scoala si pleca pe strazile cartierului.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:38 am

Lumina lunii desena gratios conturul umbrelutei lui Shikamaru.O privea absorbit in timp ce sandalele sale faceau un zgomot usor disturbant.Ochii sai rosii stateau atintiti asupra umbrlutei mereu si mereu. Isi indrepta degetele,astfel incat umbreluta cazu.Shikamaru ofta si continua sa mearga.
Brusc, o observa pe Mineko.I se parea cunoscuta insa prefera sa nu fie indiscret , deranjand-o pe fata.Schita un zambet simtind miros de cirese.Isi arunca totusi cateva priviri asupra fetei .I se parea superba.
Sus In jos
Korin

Korin


Pesti Mistret
Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 29

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 9:56 am

Korin era in apropiere. Mergea cu pasi micuti pe strada, uitandu-se inainte. Avea parul desfacut din cauza profesoarei de dans, care o lasa fara panglica. A fost o mica neintelegere intre 2 fete si profesoara a crezut ca a fost vina lui Korin.
Ofta. Se opri din mersi si se uita la cer. O adiere usoara de vant a facut ca parul ei ca abanosul sa danseze in sus si in jos.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:19 am

Il observa si ea imediat pe Shikamaru si,recunoscandu-l drept pictorul despre care ii vorbise Onne-san,continua sa mearga spre el.
-Buna ziua,Nakashima-san,zise ea inclinandu-se frumos si zambind.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Korin

Korin


Pesti Mistret
Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 29

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:22 am

Korin incepu sa se plimbe din nou pe langa ciresi. Se uita in sus catre ramurile lor pline cu flori roz pal. Zambi sters si ofta usor.
-Ce frumos...sopti ea.
Sus In jos
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:41 am

-Ohayo , Mineko-chan.
Zambi sters apoi incepu sa se apropie de tanara.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:43 am

-Ce faceti aici la ora amiezii,Nakashima-san ?intreba fata oprindu-se din mers si privindu-l zambitoare.Nu v-am mai vazut de cateva zile.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:45 am

-Pur si simplu ma plictiseam.Cred ca micuta incapere unde creez ,nu e destul de buna pentru a inlatura plictiseala si dezgustul.Dar tu?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:46 am

-Mi-am terminat cursurile de dans si am iesit pe strazile oraslui,pentru a ma plimba,zise Mineko cu un accent destul de stalcit.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:52 am

-Frumos.E o zi oarecum superba.Oarecum...
Facu doar cativa pasi apoi se opri.Isi intoarse usor capul catre ea.
-Ma insotesti?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 10:55 am

Isi aduse aminte ca in urmatoarele 2 ore nu avea mai nimic de facut,ca Onne-san era plecata ,asa ca hotari sa accepte propunerea.
-Cu mare placere,Nakashima-san.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:01 am

-Perfect !
Incepura sa se pplimbe incet.
-Stii...cred ca...ei bine...
incepu el sa se balbaie
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:03 am

-Cred ca Nakashima-san ar trebui sa se relaxeze in prezenta mea.La urma urmei,sunt aici ca si companie a dumneavoastra.Va ascult ...
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:09 am

-Cred ca esti foarte frumoasa.Sincer?Te-am vazut odata cand mergeai singura pe strada.M-am interesat de tine si, am hotarat sa te pictez.Gratia si delicatetea ta m-au fascinat.Daca ar fi dupa mine,ar trebui sa fi Regine Gheishelor !
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:12 am

-Nakashima-san este foarte amabil pentru ca vede in Mineko o mare gheisa,insa Mineko este inca o incepatoare si nu este nici macar o gheisa inca.Sunt doar o maiko.Insa va multumesc pentru cuvintele frumoase adresate,ii raspunse ea zambind.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:15 am

-Nu le-am spus pentru a te face sa te simti bine , ci pentru ca asta cred.
Din maneca kimonoului scoase un evantai ,si i-l darui.
-E pentru tine. tine-l !Te rog insa, foloseste-l doar in ziua cea mare .Poate te va ajuta in dansurile tale ,dandu-ti o gratie mai mare.Nu stiu.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:17 am

Zambi vazand cadoul si nu stiu ce sa spuna.Ramas epe ganduri cateva clipe,dupa care ii raspunse.
-Nakashima-san ma confunda poate.Cadoul acesta nu-mi poate fi adresat mie ... inca nu mi-ati prestat serviciile si nu se cuvine sa oferiit cadouri unei fete simple ...


Ultima editare efectuata de catre Mineko in Vin Iun 12, 2009 11:20 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:18 am

-Fata simpla?Ce vorbesti?Tu...Tu...Oh! Gratie tie poate ca portretul tau va fi cea mai buna creatie a mea.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:21 am

-Dar Nakashima-san nu m- vazut inca intr-un spectacol oficial.Si nici la Ochaya nu m-a avzut vreodata.De unde poate poate cunoaste Nakashima-san gratia unei gheise daca nu a vazut-o niciodata dansand?
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 11:25 am

-In visele mele te vad intr-un kimono atat de frumos .Si in visele mele dansezi.Si dansezi extraordinar.Si stiu ca visele mele se vor implini caci tu esti unica,draga mea.
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeVin Iun 12, 2009 1:32 pm

-Nakashima-san imi vorbeste ca un adevarat poet,ii spuse bruneta cu un zambet placut pe chip.Nakashima-san chiar este un adevarat artist.Si,daca Nakashima-san isi doreste sa o vada pe Mineko dansand,atunci o va vedea .
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 1:31 am

-Dorinta mea este chiar atat de importanta pentru tine?
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeSam Iun 13, 2009 8:32 am

-Pentru Mineko,toate dorintele lui Nakashima-san sutn importante,ii raspunse bruneta zambind in continuare.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Shikamaru Nakashima

Shikamaru Nakashima


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 12/06/2009

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeDum Iun 14, 2009 12:57 am

-Si ale tale pentru mine ,frumoasa mea .
Inchise ochii si trase aer in piept.
-Perfect !
Sus In jos
Mineko
Admin
Mineko


Leu Caine
Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 15/02/2009
Varsta : 29
Localizare : Gion Kobu
Stare de spirit : Mysterious

In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitimeDum Iun 14, 2009 9:00 am

-Ce vi se pare perfect, Nakashima-san ?intreba Mineko priivndu-l atenta si zambindu-i in acelasi timp.
Sus In jos
http://iwasaki-okiya.rpgdynasty.com
Continut sponsorizat





In drum spre Okiya Empty
MesajSubiect: Re: In drum spre Okiya   In drum spre Okiya I_icon_minitime

Sus In jos
 
In drum spre Okiya
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Iwasaki Okiya  :: Gion Kobu :: Strazile-
Mergi direct la: